I poszło w świat… W majowym “Świecie koni” zapowiedź mojej książki

Jeśli człowiek w coś wierzy to… Małymi kroczkami dojdzie do celu. Książkę pisałam rok. Miałam  obawy, czy znajdę wydawcę. Ale pamiętam chwilę, gdy czytam gotową książkę (po raz kolejny) i myślałam: “Ta książka jest tak dobra i tak potrzebna! Znajdę wydawcę!”. I stało się. Znalazłam wydawcę. A potem gazetę “Świat koni”, którzy chcieli o tej książce napisać, którzy chcieli przedstawić moją historię, historię Juli i Ali, historię książki…

Tak bardzo się cieszę, że i wydawnictwo “Świata książki” uznało temat “Jazdy konnej naturalnie! O czym ten koń myśli?” za ciekawy, ważny i potrzebny na rynku.

Książka skierowana jest przede wszystkim do dzieci, młodzieży oraz osób początkujących (niezależne od wieku). Mówi o sprawach najważniejszych w jeździectwie, a niekoniecznie “eksponowanych” we wszystkich stajniach.

W jeździectwie konnym najważniejszy jest KOŃ. Podstawą jeździectwa jest poznanie instynktów konia, jego natury, języka, systemu komunikacji.  Ten obowiązek spoczywa na człowieku!  Ciągle za mało mówi się o psychologii konia (na pewno w rekreacji). Nie ma książek (zrozumiałych!!!) dla dzieci i młodzieży w tym temacie. 

Wierzę, że “Jazda konna…” wniesie wiele dobrego – zarówno dla jeźdźców jak i KONI :).

A wszystko przez to, że ciągle myślałam “O czym ten koń myśli ??” 🙂

Szczęśliwa autorka – Ela

P.S W artykule również cytaty z książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *