Videoblog

To miejsce gdzie wrzucam najciekawsze (lub najukochańsze) filmiki z koniem w roli głównej. Jak wiecie – koń to najlepszy nauczyciel 🙂

Ten videoblog, podobnie jak sam blog, to kontynuacja napisanej przeze mnie książki „Jazda konna naturalnie! Co ten koń sobie myśli?” (więcej tu: O książce )

Niektóre filmiki mogą Was rozśmieszyć, niektóre zainspirować, niektóre coś pokazać. Taki jest cel. No i oczywiście – dla mnie – to miejsce na wspomnienia 🙂

Zaczynamy! (niekoniecznie po kolei 🙂 )

Maj 2019 – Taką scenę ujęła moja kamerka przy ostatnim terenie. Wyglądało to naprawdę źle! Na szczęście skończyło się SPA dla konia … a nie złamaną nogą. Zobaczcie jakie niespodzianki można spotkać w terenie. Niby zielona trawka a tu niespodzianka na 1,5 metra!
Ku przestrodze, pobudzeniu wyobraźni.

Marzec 2019 – „Gruby” (nie wiem skąd ta ksywa  ) – uczestnik ostatniego 2-dniowego rajdu ze Stadnina Koni Huculskich Nielepice to niezwykły koń! Calutki wieczór kręcił się przy nas, przy ognisku. Nie odstępował nas na krok! Zaglądał do gara, gdzie Andrzej pichcił naprawdę wspaniałą, gęstą zupę, „kadził” się w dymie, raz z jednej, raz z drugiej strony. Podobno tak ma. To nie przypadek. Uwielbia ogniska! Raz nawet spalił sobie „wąsy”
„Gruby” nie był uwiązany. Mógł iść gdzie chce. Ale nie! Gruby wędził się z nami. Może mu też dym na komary pomagał?
PS Przez swoją ciekawość omal nie wywalił nam trójnoga. Chciał chyba przetestować czy konstrukcja dobrze się trzyma  Wspaniały hucułek!

Lipiec 2019 – Kto lubi się bawić??
Konie lubią i ja też.
I pomyśleć, że kiedyś nie wiedziałam, że z koniem można się bawić…I że to tak rozwijające. Dla konia i dla mnie. Na ujeżdżalni znaleźliśmy beczkę. Jak fajnie! Pomyślałam. Piłkę już znamy. Beczkę nie. Beczka która stoi to nie ta sama co ta, która leży. A ta, która się toczy to już na pewno nie beczka! 🤣

Lipiec 2018 – Młody 3-letni koń Marcel (niech Was jego wzrost nie zmyli) i straszna torebka 🙂 Filmik pobudza wyobraźnię czego koń może się przestraszyć.

Lipiec 2018 – Szkolenie dosiadowe w Akademii A.A Susłowskich – zobaczcie sami.

Bonding, połączenie . Co to jest?  Dlaczego to tak ważne, by to koń chciał być z nami? Doczytajcie w książce „Jazda konna naturalnie!…”

Marzec 2019 – 4-dniowy rajd konny na hucułach z Nielepic do Lanckorony. Kocham tereny, kocham rajdy!

Lipiec 2019 – 1-dniowy rajd  – pławienie koni i ścierniska

Maj 2018 – „No chodź Ela! Poróbmy coś razem! Wstawaj już”
Uwielbiam siadać na pastwisku i obserwować stado.
I czekać na Larmanda jak zdecyduje dołączyć się do mnie

Fajnie jak to koń wybiera nasze towarzystwo, nie my jego…

Czerwiec 2018 – z wizytą w schronisku dla osiołków w Grecji na wyspie Korfu. Wakacje w końcu musiały mieć jakiś „4-nożny” akcent 🙂 Okazuje się, że na Korfu jest to duży problem – porzucane, niechciane, zaniedbywane osiołki…